Oversigt over godkendte specialister

I henhold til gældende regler for supervision til specialistudddanelsen skal de 240 timers supervision være ydet af psykologer med relevant specialistgodkendelse eller sagkyndig akademikere med relevant spidskompetence. Hovedparten af supervisionen (dvs. min. 121 timer) skal være ydet af specialister indenfor det pågældende speciale. Nedenfor kan du se en oversigt over specialister og supervisorer i Pædagogisk Psykologi som har ønsket at figurere på vores hjemmeside.



Specialist i pædagogisk psykologi


Annelise Stahlschmidt
Alfehøjen 9
4700  Næstved
Mobil: 21 76 73 21
anneli@stahlschmidt.dk


Grete Binger
Frederiksborgvej 55 A
4000  Roskilde
Tlf.: 46 36 88 48
psykolog.grete.binger@mail.dk


Jette Lentz
Helsingborggade 5, 1.th.
2100 København Ø.
Mobil: 60 40 56 00
jetlentz@gmail.com






Specialist og supervisor i pædagogisk psykologi


Annette Arnkjær
Tværvej 12
2880  Bagsværd
(Bornholm også muligt)
Tlf.: 51 95 28 05
arnkjaer.annette@gmail.com


Birgit Bruun
Køgeløkke 7
4622  Havdrup
Mobil: 21 43 70 12
birgit@bruun.com


Bjarne Nielsen
Kildevej 35
4050  Skibby
Tlf.: 47 52 02 72
Mobil: 21 62 62 60
bjnielsen@mail.tele.dk


Bjørn Andersen
Telemarken 6
8200  Århus N
Mobil: 27 29 11 73
bjoern_andersen@mail.dk


Freddy Sahl
Askevang 16, Fløng
2640  Hedehusene
Mobil: 26 29 38 09
freddy.sahl@weebspeed.dk


Gerda Vinther
Storegade 25, Husby
5592  Ejby
Mobil: 24 40 50 66
gerda.vinther@mail.com


Henning Strand
Boeslundevej 10 B
2700  Brønshøj
Mobil: 61 50 27 00
henning.strand@lic-mail.dk


Henning Qvist
Lilliendalsvej 26, 2
2700  Brønshøj
Tlf.: 39 27 73 13
qvak84@gmail.com


Jørgen Sellebjerg
Jels Møllegade 6, Jels
6630 Rødding
Tlf.: 74 55 27 65
Mobil 40 75 27 05
jsellebjerg@jels.dk


Karin Maj-Britt Kehlet
Ronesstræde 9
4720 Præstø
Mobil: 29 71 07 20
karin@heldagsskolen-braaby.dk


Knud Larsen
Røntoftevej 33
2870  Dyssegård
Mobil: 21 42 09 21
knud.torts@gmail.com


Ole Bruhn-Petersen
Hasselø Lærkevej 8
4800 Nykøbing F
Tlf. 54 85 10 17
Mobil 40 37 10 17
ole@hasselo.dk


Ole Hansen
Haarvadbro 11, Haar
8382 Hinnerup
Mobil: 40 22 02 71
lp.ole.hansen@gmail.com


Ole Kyed
Caroline Amalievej 18
2800  Kongens Lyngby
Tlf.: 45 88 18 00
Mobil: 21 31 21 41
info@olekyed.dk


Ove Møller Pedersen
Solkærvej 8
3310 Ølsted
Mobil: 29 86 81 12
omep@email.dk






Specialist i klinisk børnepsykologi


Lise Rasmussen
Gl. Skovvej 31 A
4340 Tølløse
Mobil: 40 19 24 76
lise-r@mail.dk


Tine Pernille Schaarup
Sydtoften 11
2860 Søborg
Mobil: 44 77 18 73
tine.p.schaarup@gmail.com







Specialist og supervisor i klinisk børnepsykologi


Annette Als
Askeengen 41
2740 Skovlunde
Mobil: 51 74 54 76
annette.als@gmail.com


Gerda Vinther
Storegade 25, Husby
5592  Ejby
Mobil: 24 40 50 66
gerda.vinther@mail.com


Hanne Urup Engbjerg
Hornshøjparken 153
7500 Holstebro
Mobil: 40 46 92 66
engbjerg@post8.tele.dk


Henning Qvist
Lilliendalsvej 26, 2
2700  Brønshøj
Tlf.: 39 27 73 13
qvak84@gmail.com


Jette Lentz
Helsingborggade 5, 1.th.
2100 København Ø.
Mobil: 60 40 56 00
Tlf: 35 55 45 30
jetlentz@gmail.com


Poul Nissen
Oscar Pettifords Vej 15, 4.
2450 København SV.
Mobil: 40 35 00 11
nissen@edu.au.dk



Specialist i psykoterapi




Specialist og supervisor i psykoterapi


Henning Strand
Boeslundevej 10 B
2700  Brønshøj
Mobil: 61 50 27 00
henning.strand@lic-mail.dk


Poul Nissen
Oscar Pettifords Vej 15, 4.
2450 København SV.
Mobil: 40 35 00 11
nissen@edu.au.dk


Janne Risager Jensen
Nordre Byvej 8a
2680 Solrød Strand
Tlf: 42 78 56 71
jarj@bakkehoj.dk



Specialist og supervisor i børneneuropsykologi


Se opdateret liste her